יום רביעי, 8 בינואר 2014

הכל יהיה ב-Tether

קפה, מים, איפור, סנדביץ׳, סושי ואנשים, הם חלק מהדברים שיכולים להישפך, להשאיר פירורים או למעוך את המחשב שלי בזמן עבודה. 

מאוד חשוב לי ואני אוהב להשתמש בלפטופ מחובר למצלמה כדי לראות, לתקן ולהציג את התקדמות הסשן המצולם בו במקום. 

איך התנהלתי עד היום (לא משהו) ואיך שיפרתי את התנהלותי, בהמשך הפוסט...

״צ׳ימפינג״ הוא מושג המתאר מצב בו אחרי צילום תמונה, הצלם, המאפרת, הסטייליסטית והלקוחות מתגודדים כולם סביב המסך הקטן של המצלמה, מאחורי הכתפיים, מתחת לברך ובעיקר על הראש של הצלם כדי לראות מה יצא. 
מלבד העובדה שזה לא נוח (בלשון המעטה...), זו גם דרך פחות מדויקת לעבוד.

המסך של המצלמה שקרן, וקשה להבין ממנו לבד האם התמונה על גבול השרוף (לבן בלי פרטים) כשאנחנו מנסים לצלם משהו בהיר, או אם היא על גבול החור השחור (כהה בלי פרטים) כשאנחנו מנסים לצלם משהו כהה. 
(לחנוני המצלמות: נכון, אפשר לעבוד עם תצוגת ההיסטוגרמה אבל זה לא פותר את בעיית הצ׳ימפינג)

עכשיו, כשציינתי כמה חסרונות שבגינם כדאי לעבוד מחובר למחשב (Tethering), בואו נדבר מעט על היתרונות בלהיות מחובר.   

נניח שאנחנו מצלמים משרד עורכי דין, ובו 152 אנשים, ואנחנו נותנים כ-10 דקות לכל מצולם להגיע לתמונה שהוא שמח איתה. אנחנו מגלים שסיימנו את הפרוייקט עם כ-6500 תמונות. 
הדרך היחידה לאכסן את התמונות תוך כדי הצילום (שלא דרך מחשב) היא על גבי כרטיס זיכרון של 128 ג׳יגה שהוא יקר בצורה מפחידה, ונוסף על כך ישנו גם הפחד היותר גדול - לשים את כל הביצים בכרטיס אחד, שעלול בשלב מסויים לתת הודעת ERROR מקפיאת דם. 
בצילום ישר לתוך מחשב, מתקבלת תחושת ביטחון רבה יותר, שניתנת לחיזוק ע״י גיבוי סימולטאני להארד דיסק חיצוני. 

יתרון נוסף הוא שהלקוח רואה מייד את התוצאה הכמעט סופית, ויהיה פחות מופתע בהמשך העבודה ולא יגלה סיבות להתנגחות. 

איפה כאן הבעיה?
בשביל לעבוד מחובר למצלמה עם מחשב צריך משטח אופקי יציב (ע״ע שולחן, כיסא, שרפרף, ארונית) שלא תמיד נוכח בסט צילום שהוא לא בבעלותי הפרטית, או שיש רק אחד ממנו, שזה אומר לחלוק אותו עם המאפרת/ מעצבת שיער/ כוסות קפה/ כיבוד קל.
כאמור למעלה - זאת חוויה שעדיף להמנע ממנה. בגלל זה ניסיתי פיתרון פשוט וחיובי מבית Savage שנקרא TechTables.
זאת ערכה המגיעה ארוזה בשני תיקי נשיאה נוחים. יש בה לוח מתכת מחורץ להניח עליו את הלפטופ, רצועה אלסטית לאבטחת המחשב למקום, חצובה עם רגליים מתכווננות (החלק שנוגע ברצפה זז ומתאים את עצמו למשטח), מדף הרחבה לעכבר, הארד דיסק או כל דבר אחר, ותוספת נחמדה של כבל USB ארוך ואיכותי שמאפשר לתמונות לעבור מהר יותר למחשב. אני ארחיב...עד היום חיברתי את המחשב למצלמה עם כבל USB רגיל שמצורף אליו מאריך כדי שאקבל מעט גמישות במיקום השולחן ליד המצלמה.


בגלל שחיבור USB צריך כמות מתח מסוימת כדי להעביר נתונים מהר ויציב, הסידור הזה הוכיח את עצמו כרע במיוחד. התמונות עברו לאט, המחשב איבד קשר עם המצלמה פעמים רבות והתסכול היה גבוה. לא יעזור כלום, אי אפשר to wing it בקטע הזה.. 

המעטתי בחשיבות איכות הכבל עד שחיברתי את מה שהגיע עם הערכה:


ארוך מספיק, איכותי ואמין. 
עכשיו - אני לא טוען שהם נותנים פה איזה כבל מיוחד שאי אפשר להשיג לבד אבל זאת תוספת נחמדה מאוד שגורמת ל״ערכת ה-Tethering״ להרגיש שחשבו על כל הצרכים ולחסוך התרוצצויות.

המבנה של הלוח הזה פשוט למדי, ובזכות זה ניתן להרחבה בקלות לשלל תוספים לכל מיני שימושים, כמו אפשרות להשתמש ביחידה עצמה כשולחן מחשב וחצובת מצלמה, מעמד לכוסות/עדשות, מחזיק כבלים, מגירה להארדיסק או חפץ דומה, וו תליה רב תכליתי כמו למשקולת (כדי לייצב את השולחן במקרה של צילומי חוץ לדוגמא), מעיל ועוד.
חשובה מאוד היא היכולת להישאר גמיש ולהרחיב או להקטין את נפח השולחן לפי הצורך.
בעבודה במקום צפוף שעוברים בו אנשים רבים, טובה מאוד האפשרות להיות פחות בולט.בסיטואציה בעייתית, בה לפעמים ה״סטודיו״ נמצא במקום שאם קרה נס ויש שם שולחן אז הוא קיבוצי לכולם והצפיפות עליו קשה, אני צריך לדאוג פחות לאחרים ולהתמקד במשימה שלי.
ויכול לעבוד בחופשיות בלי סכנה למשקה בטעם קולה החודר בחינניות למקלדת.


האם אתם מצלמים מחוברים למחשב? במה אתם משתמשים?
ספרו לי.

את TechTable של Savage ניתן להשיג בפוטופריק 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה