יום שלישי, 10 ביולי 2012

משימת צילום וכותרת צהובה

הסיבות לכותרת הזו נעוצה בחדר עם תאורה נוראית, חברת תקשורת שהצבעים שלה צהובים וסלב... שזה כבר צהוב בשביל חלק מהאנשים שאוהבים להציץ.

משימת הצילום להיום היא לצלם את אייל קיציס למהלך המובייל החדש שלה (http://www.facebook.com/012Mobile) בחלון זמן קצר, לפני צילום הוידאו המרכזי.המיקום הוא ריצפת אודיטורים, וכמו שאפשר לראות בתמונה, הוא צר, לא ישר ועם המון תאורה מפריעה.
למקרים כאלה אני דואג שיהיה לי רקע צר יותר, ומרככי תאורה ניידים יותר שיוכלו לעמוד בצפיפות. מכבים את האורות ומבצעים איזון לבן במצלמה לפי הפלאשים.
התוצאה המתקבלת היא כפי שנראה בתמונה (אורי הוא כזה בחור ביישן):


כל מה שנשאר הוא להכניס את איל שהיה נעים ולבבי ביותר והצחיק את הסובבים על אף שאי אפשר להגיד שזה חביב עליו לעשות פוזות פירסומיות למצלמה. אי אפשר להאשים אותו.
בלחץ הזמן הצלחנו להוציא ממנו לא מעט תמונות טובות שקלעו לאוירה.

אחת מהתמונות היא זו:


סידור התאורה היה מטריה מימין למצלמה, ביוטי דיש משמאל למצלמה כשהם בעוצמות דומות אבל היחס הוא מעט לטובת הביוטי דיש כדי לתת בכל זאת תאורה יחסית שווה אבל גם כיוון אור מוביל על מנת לא ליצור מראה שטוח מידי. הביוטי דיש נותנת אור יותר קונטראסטי לכן היא זו שמובילה את כיוון האור. הוספתי עוד אור (kick light) משמאל ומאחורי איל כדי לתת מראה יותר תלת מימדי וכדי לתת הגדרה יותר ברורה לבגד עצמו.

את התמונה צרבנו (הפרדנו מהרקע) ושתלנו במודעות ובדף הפייסבוק ואחרי טיפול צבעוניות היא נראית כך (לחצו לתמונה מוגדלת):
לשאלות, הצעות וחפירות, הגיבו בפוסט.

2 comments:

 1. היי אופיר, יפה וטוב שחזרת לכתוב :)
  אני מקווה שלא אכפת לך, תרשה לי להציע טיפ קטן לפוסטים הבאים:
  הפוסט הנוכחי מרגיש שיש בו הרבה פוטנציאל והמון דברים שאפשר לשתף, אבל מבחינת תוכן וערך לקורא - יש מקום לשיפור.
  כשאני קורא בלוגים אני נהנה להפיק ערך כלשהו, בין אם זה טכני לחלוטין, או משהו שעוזר לי להגיע לתובנה מסויימת לגבי צילום. זה מה שתמיד מחזיר אותי לקרוא בלוגים מסויימים.
  בפוסט הזה יש הרגשה קצת יותר "שטוחה" שמספרת סיפור שעברת לאחרונה, אבל שם זה נגמר ואי אפשר להפיק מזה הרבה.

  נסה להיפתח יותר ולשתף יותר מבפנים. נסה לכתוב על מה למדת שלא ידעת קודם, או באילו קשיים נתקלת ואיך פתרת אותם. אולי זו תובנה כלשהי שהגעת אליה, אולי זה קושי טכני שהצלחת לפתור.
  כל שיתוף שכזה מקנה ערך לפוסט שלך. כך קוראים חוזרים לפוסטים שלך, הם יודעים שאם הם יקראו הם יקבלו רווח אישי.

  נקודה למחשבה...
  מזל טוב על הקמפיין, יצאו תמונות נהדרות :-)

  השבמחק
 2. אתה צודק לגמרי, אבל אני מאוד מקווה שלא כל הסשנים שלי יהיו קשים ומלאי אתגרים. לפעמים זה מתיש :)

  במקרה זה, האתגר הרציני היחידי שטוב שנערכתי אליו מבעוד מועד הוא שהיתה נקודת חשמל אחת מרוחקת ובמזל (ועכשיו גם שכל, כי זה הולך להיות חוק) הבאתי שלושה כבלים מאריכי חשמל. כי במקומות כאלה אין לדעת מה תהיה זמינות החשמל.

  השבמחק